19 اسفند روز ملی ازندریان

بنام خالق زیبایی ها

 

طنین باد الوندی به گوش خفتگان می خواند تو را بدرود ازندریان.

 

19 اسفند ( جمعه طبیعت در ازندریان )

کانون دوستداران ازندریان و طبیعت این شهر 19 اسفند را روز ملی ازندریان نام گذاشته و در یک حرکت زیبا  برای زنده نگه داشتن طبیعت  و جنگل این شهر و میراث ارزشمند پدران و مادران غیور ازندریان هر فرد یک نهال درخت در جنگل بکارند تا این میراث را امانتدار خوبی باشند برای فرزندانشان .

از جوانان و دوستداران این شهر نامدار خواهشمندم این روز را پاس داشته و برای اعطلای نام ازندریان در سراسر ایران 19 اسفند برای این امر مهم جمع شده و هرنفر در این شهر یک نهال درخت در جنگل یا حتی در حیاط یا جلوی منازل و کوچه ها بکارند .باشد این حرکت فراگیر شده وسالیانه شاهد با شکوه تر برگزار شدن این مراسم باشیم .  

پیش بینی می شود اگر سالیانه 1000 نهال درخت در این جنگل و خیابانهای این شهر  کاشته شود در عرض 10 سال اینده چهره این شهر و جنگل با شکوه که امانتی است در دست ما   به گونه ای تغییر خواهد کرد که  در سراسر استان همدان نظیر نخواهد داشت  . 
خوشحال خواهیم شد شما و تمامی دوستداران ازندریان در این روز همراه ما باشید.واز تک تک جوانان و اهالی این شهر خواهشمندم از این حرکت زیبای کانون دوستداران ازندریان که به همت دکتر حمید ابراهیمی شروع شده حمایت نمایند  .

باغ ها .کوهها .جنگل و دربند باشکوه ازندریان سرمایه پدران مردان غیوری است که نسل به نسل برای آبادانی آن عرق ریخته و زحمات زیادی کشیده اند.پس توهم ای جوان ای برادر ای رفیق با ما باش برای بزرگ و باشگوه  نگه داشتن ازندریانمان که یاد آور نام آورانی است بسیار بزرگ . 

 وعده ما و تمام جوانان ازندریان جمعه 19 اسفند روز دوستداران طبیعت ازندریان

کانون دوستداران ازندریان

 محمود شهریار

من ا... توفیق

20/11/90

 

 

/ 8 نظر / 10 بازدید
جعفر ابراهیمی ازندریانی

سلام محمود شهریار درود بر شما و پشتکار ارزنده تان پیشنهاد می کنم از این مراسم یک گزارش تصویری تهیه کرده و بعدا منتشر کنید تا تمام سلسله ازندریانیان از این حرکت برای سال های بعد الگو بگیرند یاشاسین انا یوردم ازندریان

محسن

چی شد رفتن جوونا اومدن درختارو کاشتن بابام جان

رضا

سلام..

ازندریان

سلام آقا شهریار وب جالبی داری به ما هم سر بزن منم ازندریانی هستممم[لبخند]

سلام محمود عزیز جدیدا جنگلو دیدی ؟ سه تا قناری داره که هرکدوم به زبانی میخونن اما وجه مشترک ترانه اونا اعتراض به بی اعتنایی مسوولین شهرداری به اوناست. من خیلی دلم میگیره از این غربت جنگل...

راستی خودمو معرفی نکردم دکتر حمید

صادق میرزایی

باسلام وخسته نباشد به نظر من برای هرچه پرشور برگزار شده روز ملی ازندریان در این روز یک همایش پیاده روی در ازندریان برگزار کنید تا این روز برای مردم ازندریان فراموش نشه

Arezou .j

Slm..