سلسله ازندریانیان
.هر طرف باخدم اورگم یانده کباب اولده دادا /// غصه داغ لرده داغلمز بو غمم ده شهریار ...
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: شهریار - ٢٠ بهمن ۱۳٩٠

بنام خالق زیبایی ها

 

طنین باد الوندی به گوش خفتگان می خواند تو را بدرود ازندریان.

 

19 اسفند ( جمعه طبیعت در ازندریان )

کانون دوستداران ازندریان و طبیعت این شهر 19 اسفند را روز ملی ازندریان نام گذاشته و در یک حرکت زیبا  برای زنده نگه داشتن طبیعت  و جنگل این شهر و میراث ارزشمند پدران و مادران غیور ازندریان هر فرد یک نهال درخت در جنگل بکارند تا این میراث را امانتدار خوبی باشند برای فرزندانشان .

از جوانان و دوستداران این شهر نامدار خواهشمندم این روز را پاس داشته و برای اعطلای نام ازندریان در سراسر ایران 19 اسفند برای این امر مهم جمع شده و هرنفر در این شهر یک نهال درخت در جنگل یا حتی در حیاط یا جلوی منازل و کوچه ها بکارند .باشد این حرکت فراگیر شده وسالیانه شاهد با شکوه تر برگزار شدن این مراسم باشیم .  

پیش بینی می شود اگر سالیانه 1000 نهال درخت در این جنگل و خیابانهای این شهر  کاشته شود در عرض 10 سال اینده چهره این شهر و جنگل با شکوه که امانتی است در دست ما   به گونه ای تغییر خواهد کرد که  در سراسر استان همدان نظیر نخواهد داشت  . 
خوشحال خواهیم شد شما و تمامی دوستداران ازندریان در این روز همراه ما باشید.واز تک تک جوانان و اهالی این شهر خواهشمندم از این حرکت زیبای کانون دوستداران ازندریان که به همت دکتر حمید ابراهیمی شروع شده حمایت نمایند  .

باغ ها .کوهها .جنگل و دربند باشکوه ازندریان سرمایه پدران مردان غیوری است که نسل به نسل برای آبادانی آن عرق ریخته و زحمات زیادی کشیده اند.پس توهم ای جوان ای برادر ای رفیق با ما باش برای بزرگ و باشگوه  نگه داشتن ازندریانمان که یاد آور نام آورانی است بسیار بزرگ . 

 وعده ما و تمام جوانان ازندریان جمعه 19 اسفند روز دوستداران طبیعت ازندریان

کانون دوستداران ازندریان

 محمود شهریار

من ا... توفیق

20/11/90

 

 

شهریار
غم غریبی و غربت بر نمی تابم ××××××به شهر خود روم و شهریار خود باشم .
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :